Haber

ABD’de kriz büyüyor! 14 eyalet valisinden Biden’ı yok eden karar! Bütün ülkeye duyurdular

ABD’den son dakika haberleri:ABD Başkanı Joe Biden ile Teksas eyaleti arasındaki sınır güvenliği anlaşmazlığında ABD’de 25 eyaletin Teksas’a destek vermesi ve Biden aleyhine ortak bildiri imzalamasıyla başlayan kriz büyüyor.

ABBOT VE BİDEN’A KARŞI 14 DEVLETTEN ORTAK BASIN TOPLANTISI

Olayların baş aktörlerinden Teksas Valisi Greg Abbott, federal hükümet ve Yüksek Mahkeme ile sınır anlaşmazlığının yaşandığı Eagle Pass kentindeki sınır noktasında Cumhuriyetçi valilerle ortak basın toplantısı düzenledi. Hindistan’ı ziyaret edin.

Aralarında Georgia, Arkansas, Indiana, Missouri ve Tennessee’nin de bulunduğu 14 eyaletin Cumhuriyetçi valileri, Abbott’a desteklerini göstermek için basın toplantısında kameralar karşısına çıktı.

‘İHTİYAÇ OLDUĞU KADAR BURADAYIZ’

Abbott, burada yaptığı konuşmada Biden’ı suçlayarak, Washington’un sınır güvenliğini sağlamadığı için bu görevin kendilerine düştüğünü savundu ve sınır güvenliği konusunda Biden’a karşı diğer Cumhuriyetçi valilerle ortak hareket edeceklerini belirtti.

Sınıra daha fazla dikenli tel çekileceği sözünü veren Vali Abbott, kaçak göçmenlerin sınırı geçmesini önlemek için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edeceklerini belirtti.

Yüksek Mahkeme’nin federal görevlilerin girişine izin verdiği Shelby Park’a girişleri kontrol etmeye devam edeceklerini vurgulayan Abbott, şöyle konuştu: “Ne kadar sürerse buradayız.”söz konusu.

Diğer Cumhuriyetçi valiler de açıklamalarında Biden yönetimini, sınırları yasa dışı girişlere açık hale getirmekle suçlayarak sert bir şekilde eleştirdiler.

Teksas Valisi Abbott’a gerektiği kadar Ulusal Muhafız ve diğer destek unsurlarını gönderme sözü veren Cumhuriyetçi valiler, bu konuda Teksas eyaletinin yanında oldukları mesajını paylaştı.

NE OLDU?

Teksas Valisi Abbott, Biden yönetimini sınır güvenliği konusunda yeterli önlem almamakla suçlayarak, ABD’yi geçmek için çoğunlukla düzensiz göçmenlerin tercih ettiği Eagle Pass şehrinde sınır bölgesine yaklaşık 4 kilometrelik dikenli tel döşenmesini emretti.

alpuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu