Haber

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Planlı Bakım ve Onarım Çalışmaları Nedeniyle Üretime İki Hafta Ara Verdi

Türkiye otomotiv sektörünün lider firmalarından Toyota Automotive Industry Turkey, üretim tesislerinde yapacağı planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları kapsamında 14-27 Ağustos tarihleri ​​arasında üretime ara verecek. .

Türkiye’nin en büyük otomotiv üreticilerinden biri olarak ülke ekonomisine katma değer sağlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretime iki hafta ara veriyor. Bu süreçte kaliteli üretim önceliği ile sürekli iyileştirme mantığı ile üretim hatları üzerinde bakım, onarım ve revizyon çalışmalarını yürütecektir.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, dünyada ilk kez şarj edilebilir hibrit otomobil ve akü üretimini Sakarya’da gerçekleştirecek. Yeni Toyota C-HR modeli, Türkiye’de üretilen ilk şarjlı hibrit otomobil ve Toyota Avrupa tesisleri arasında ilk şarjlı otomobil üreten fabrika olacak. Bu proje için 317 milyon Euro’luk yatırım yapılacak ve Toyota’nın Türkiye’deki toplam yatırım bedeli 2.3 milyar Euro’ya ulaşacak. Fabrikada kurulan pil üretim hattı yıllık 75 bin pil kapasitesine ulaşırken, Toyota Avrupa’nın elektrifikasyon dönüşümüne öncülük edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu