Haber

Trakya’dan depremzedelere yardım ve destek sürüyor

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illere Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan yardım ve destek sürüyor.

Edirne’de AFAD koordinasyonunda hazırlanan yardım malzemeleri tırlara yüklenerek deprem bölgesine sevk ediliyor.

Kırklareli’de Valilik öncülüğünde deprem bölgesine AFAD İl Müdürlüğü ile uyum içinde yardım çalışmaları sürüyor. Afetzedelerin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için hayırseverler tarafından 30 ton pirinç, nohut, bulgur, mercimek ve fasulye bağışlandı.

Çuvallarla Gençlik Merkezi’ne getirilen bakliyatlar, gönüllüler tarafından paketlenerek kamyona yüklendi. Kamyon, Kırklareli Valiliği önünde düzenlenen törenle deprem bölgesine sevk edildi. Törene Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Vali Yardımcısı Elif Canan Tuncer ve kurum yöneticileri katıldı.

Tekirdağ’dan 4 yardım tırı daha

İHH Tekirdağ İnsani Yardım Derneği deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor.

30 kişilik gönüllü grubun yanı sıra dernek tarafından bölgeye battaniye, yatak ve yardım malzemeleriyle birlikte 4 TIR gönderildi.

İHH Tekirdağ İnsani Yardım Derneği Lideri Süleyman Çalışkan, deprem bölgesinde depremzedelere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Kente gelen depremzedeleri en iyi şekilde ağırlamak için çaba sarf ettiklerini belirten Çalışkan, “Bu süreçte bizlere destek olan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Bu afetle birlikte aziz milletimiz bir kez daha duygulandı. birlik ve beraberlik içinde bu musibetin üstesinden gelerek, yaralarımızı sararak sevgisini göstermiş, merhameti ve kardeşliği ön planda tutarak yeniden ayağa kalkabileceğimizi göstermiştir.Allah milletimizi bu tür acıların şerrinden korusun.” söz konusu.

haber-arpacay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu