Yaşam

Ünlü sanatçı Sinan Akçıl’dan Melek Mosso ve Merve Dizdar’a tepki!

Sinan Akçıl, “Sınıfın muhbiri gibi güzel ülkemizi dünyaya şikayet etme duygusundan vazgeçmek gerekiyor. Sorunları kendi içimizde tartışarak çözelim.”söz konusu.

Cannes Sinema Festivali’nde Merve Dizdar ve Power Türk Müziği Ödülleri’nde Melek Mosso ödül konuşmalarında tepki toplayan açıklamalar yaptılar.

Bu açıklamalara ilk tepki oyuncu Tamer Karadağlı’dan geldi.

Tamer Karadağlı, Merve Dizdar’ın açıklamaları için şu ifadeleri kullandı:

“Fransa’nın yıllardır işgal ettiği Cezayir için mi aynı şeyi düşünüyor? Cezayirli kardeşleri için de mi böyle söylüyor? (Ödülü Fransa’da aldığı için) Yoksa çocukları Diyarbakırlı anneler için mi diyor? zorla dağlara kaçırıldı mı?Bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları ödül alırken onu bu ödüle taşıyanlar.Özellikle en bilinen eseri TRT’de yayınlanan diziler.Şimdi elinden gelenin en iyisini yapıyor. -devlet kanalında işi belli,milyonların kalbini kazanıp para kazanıyor sonrada yurt dışında böyle değerli bir ödül alıp devletini ve ülkesini savunuyor ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor… “

“GÜZEL ÜLKEMİZİ DÜNYAYA ŞİKAYET DUYGUSUNA SON VERİN”

Benzer bir tepki de Sinan Akçıl’dan geldi. Sinan Akçıl, Melek Mosso’nun açıklamasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Sınıfın muhbir çocuğu gibi dünyaya güzel ülkemizi şikayet etme duygusundan vazgeçmek gerekiyor. Sorunları kendi içimizde tartışarak çözelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu