Haber

Adıyaman’da depremzedeler için 6 bin kişilik yaşam alanı yapılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Adıyaman’da yeni otogarın yanına depremzedeler için 6 bin kişilik yaşam alanı yapıldığını duyurdu.

Bakanlık, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Adıyaman’da yürütülen çalışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Depremlerin ardından yaraların sarılmaya devam ettiğine işaret edilen açıklamada, kentte bu kapsamdaki çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

Adıyaman’ın doğusunda yer alan yeni otogarın yanına 6 bin kişilik yaşam alanı kurulduğu belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Bu alanda depremzedelerimiz için 500 adet 4×4 çadır, 10×100 büyük çadır, 3 adet 21×12 çadır, 30 adet 3×7 konteyner, 13 adet ikisi iki katlı olmak üzere prefabrik konteyner, yemekhane ve 25 adet tekli tuvalet bulunmaktadır.”

Tüm grubun yeni yaşam alanlarının kurulması için yoğun çaba sarf ettiğine işaret edilen açıklamada, Adıyaman Üniversite Stadı’nda 750, Adıyamanspor Stadyumu’nda ise 2 bin kişilik çadır kentlerin kurulduğu bildirildi.

ibradi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu