Haber

‘Sabrımız tükendi’ diyen AK Partili’den istifası istendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir programda, “Rabbim, canımı ona ver. Bir meclis toplantısında annemin ak sütü başkanım, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su fırlatması gibi sözleriyle gündem yaratan AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, “Sabrımız tükendi. zamlara ve hayat pahalılığına” tepki gösterdiği için partisinden ihraç edilir.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada, Çınar’ın istifasının istendiği belirtildi.

Bolu yerel basınında yer alan habere göre, o açıklama şöyle:

“AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyemiz ve aynı zamanda Hak-İş’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanımız Hacer Çınar’ın da ulusal ve yerel gündemde olan açıklamalarının ardından sonuç olarak Parti içi heyetlerimizde yaptığımız istişare ve değerlendirmelerden Bolu Belediyesi Meclis Divanı üyeliğinden affını istedik.”

NE OLDU?

Milletvekili olmasının yanı sıra HAK-İŞ’e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası’nın Bolu Şube Başkanlığı görevini yürüten Hacer Çınar, geçtiğimiz hafta İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. sağlık çalışanlarının geçmişe dönük haklarının ödenmesi.

Yanındaki sendika üyeleriyle kamera karşısına geçen Çınar, geçim pahalılığına karşı düşüncesini şu sözlerle dile getirdi:

“Sendika olarak devletin her kademesini aşındırdık. Hesap yapılıyor dediniz. Vergi oranları arttı, akaryakıtta çok büyük zam yapıldı. Akaryakıtta yaşanan artış gıda başta olmak üzere tüm segmentlere aynı oranda yansıdı. Sabırla beklerken beslenme, barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlarımız yüzde 200’e varan artış gösterdi. Altın fiyatları fırladı, herkesin yemek zorunda olduğu domatesin, biberin yüzünü göremedik. Bütün bunlar olurken biz devletimizin yanında olmaya devam ettik. ekonomik krizle uğraştı sabretmeye devam etti ama geçti alın terimizin yok sayılmasıyla onurumuz kırıldı.geriye dönük alacağımız paralar bu enflasyonist ortam karşısında pula dönüştüğü için alacağımız ekmek evimize götürün küçüldü, eridi ve bitti.”

TANJU ÖZCAN’A ŞİŞE FIRLATTI

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde temizlik görevlisi olarak görev yapan Çınar, 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Bolu Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bu yılın şubat ayında yapılan ve depremzedelere yardım konusunun görüşüldüğü Bolu Belediye Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi atılarak gündem oldu.

mustafakemalpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu